Porzeczki wzmocnią serce

Letnie owoce mogą poszczycić się całym szeregiem zdrowotnych zalet. Porzeczka nie jest tutaj wyjątkiem. Wręcz przeciwnie, jeśli chodzi o liczbę witamin oraz minerałów, które zawiera, można ją śmiało umieścić wśród najbardziej pożytecznych produktów natury. Jedną z najważniejszych zalet porzeczki jest to, że może ona wpłynąć pozytywnie na pracę naszego serca. Mocne serce to również zdrowszy organizm.

Wydolny układ krążenia sprzyja dobremu samopoczuciu i zmniejsza ryzyko pojawienia się groźnych schorzeń. Jeśli nasz układ krążenia pracuje prawidłowo, nie musimy się bać zawałów, wylewów czy udarów. W jaki jednak sposób porzeczki mogą tu pomóc? Spożywanie tych owoców – zarówno w odmianie czarnej jak i czerwonej – dostarcza organizmowi dużej ilości pektyn. Jedną z zalet tej substancji jest zdolność do obniżenia poziomu tzw. złego cholesterolu we krwi.

W parze z mniejszym „złym” cholesterolem idzie również wyższy poziom cholesterolu „dobrego”. To bardzo dobra wiadomość dla układu krążenia, który dzięki temu nie będzie miał kłopotów z zatorami. Porzeczki zmniejszają również ciśnienie tętnicze oraz efektywnie redukują ryzyko wystąpienia miażdżycy. To tylko część zalet tego niepozornego, małego owocu. Po porzeczki warto sięgnąć również wtedy, gdy chcemy poprawić perystaltykę jelit oraz pozbyć się z organizmu niechcianych, toksycznych substancji.

Poza tym, każda garść porzeczek to prawdziwa bomba witamin i minerałów. Doskonała zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

nowy produkt o nazwie Corega Super Mocny postawi cię na nogi

Post Author: admin