Owoce są kluczem do długowieczności.

Owoce są kluczem do długowiecznościOwoce stanowią s nie tylko cennym źródłem witamin i składników mineralnych, regulujących właściwe funkcjonowanie naszego organizmu, ale również antyoksydantów, do których należy wiele substancji, odpowiedzialnych często za cechy charakterystyczne danego owocu. Antyoksydanty chronią nas przed wolnymi rodnikami i działają przeciwutleniająco .

Tym samym chronią przed chorobami serca takimi jak miażdżyca lub nadciśnienie, wspomagają odporność organizmu, opóźniają proces starzenia się komórek i całych narządów oraz chronią przed chorobami nowotworowymi.

Dlatego można śmiało stwierdzić, że regularne spożywanie owoców jest jednym z kluczowych czynników decydujących nie tylko o naszym zdrowiu, ale również długości życia. Jednak czy zalety owoców kończą się na ich wyjątkowych walorach zdrowotnych?

Owoce są znakomitą przekąską poprawiającą nasze samopoczucie, smakują wyśmienicie nie tylko na surowo, lecz również podawane w postaci deserów, jako dodatek do potraw, zup, pieczywa. Powinny być nieodłącznym elementem naszej codziennej diety gdyż stanowią nie tylko prawdziwą skarbnicę składników odżywczych, ale także oferują smaki, które warto poznać, a które już po spróbowaniu ciężko jest odstawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *