Maliny dla lepszej sylwetki

Świeże owoce powinny stać się stałym elementem diety osób, które chcą zadbać o linię. Maliny są kolejnym, doskonałym na to przykładem. Jeśli uwielbiasz te małe, różowe owoce i może je pochłaniać całymi garściami, nie krępuj się. Twoja sylwetka i zdrowie na pewno na tym nie straci. Wręcz przeciwnie. Możesz wiele zyskać.

W jaki sposób maliny mogą pomóc w odchudzaniu? Maliny zawierają błonnik, a ten jest bardzo pożądany w naszych jelitach. Zaletą błonnika jest to, że reguluje trawienie. Przede wszystkim zaś spowalnia wchłanianie węglowodanów, a to oznacza, że możesz przyswajać ich nieco mniej, jednocześnie nie czując dodatkowe zapotrzebowania. W ten sposób zmniejszasz ryzyko przyjmowania zbyt dużej ilości węglowodanów, które – jeśli nie są wykorzystane – zamieniają się w niechciane kilogramy. Poza tym dietetycy podkreślają oczyszczającą funkcję malin. Coraz częściej można znaleźć w sklepach online i na aukcjach rozmaite substancje, które po zmieszaniu z wodą mają za zadanie oczyścić jelita.

Nie wszystkie reklamowane produkty są skuteczne. Niektóre mogą tez wywoływać skutki uboczne. Za to maliny – jako naturalny produkt – na pewno nie będą balastem dla układu pokarmowego. I to mimo niewielkich pestek, które nie są trawione przez ludzki organizm. Co więcej, to właśnie te pestki są odpowiedzialne za oczyszczający efekt. Jedzenie malin jest więc skutecznym sposobem na pozbycie się zalegających w jelitach niestrawionych resztek pokarmu.

Maliny mogą też pomóc w usunięciu toksyn z układu pokarmowego.

Post Author: admin