Komu mogą pomóc porzeczki?

Być może do tej pory uważałeś, że porzeczki to po prostu smaczny owoc, który jednak nie ma szczególnych właściwości zdrowotnych. W końcu na przeziębienie zwykle sięgamy po cytrynę, a rodzice dzieciom z reguły polecają jabłka. Tymczasem to właśnie porzeczki mogą pomóc wielu osobom w pozbyciu się wrodzonych lub też nabytych problemów zdrowotnych. Zacznijmy od tych nabytych. Osobami, które wręcz proszą się o kłopoty ze zdrowiem są palacze.

Regularne wciąganie dymu z papierosów dosłownie zatruwa organizm i znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się nowotworu. Dlatego dla równowagi warto sięgać po środki, które mają działanie oczyszczające. Tu właśnie dobrym wyborem będą porzeczki, a zwłaszcza sok z tych owoców. Porzeczki zawierają antyoksydanty, które wspomagają pozbywanie się niechcianych substancji z organizmu. Jeśli poza rzuceniem palenia, chcemy pomóc sobie również poprzez poprawę niektórych aspektów urody, porzeczki znów będą właściwym wyborem.

Efektem spożywania tych letnich owoców jest jędrniejsza i gładsza skóra. Powodem jest zwiększa produkcja kolagenu przez organizm. W tym wypadku warto użyć porzeczek jako elementu maseczki na twarz. Natomiast panie, które chciałyby zadbać nie tylko o siebie, ale również o rozwijające się w ich łonie dziecko, też mogą sięgnąć po porzeczki. Owoc ten zawiera wiele cennych witamin i minerałów, które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi płodu.

Wśród ważnych składników znajdziemy przede wszystkim mangan, miedź oraz żelazo, a także kwas foliowy.

theovent

Post Author: admin