Jabłka Cię odmłodzą

Chcesz wyglądać wiecznie młodo i atrakcyjnie? Niestety naukowcy nie opracowali jeszcze skutecznej metody na zahamowanie procesu starzenia. Wiadomo jednak co powoduje, że komórki ludzkiego organizmu starzeją się w szybszym tempie, a w konsekwencji starzej wygląda cały organizm. Mowa o zachwianej proporcji pomiędzy wolnymi rodnikami oraz przeciwutleniaczami.

To właśnie te pierwsze mogą niszczyć DNA, błony komórkowe oraz enzymy. Przeciwutleniacze natomiast hamują szkodliwe działanie wolnych rodników, dzięki czemu organizm jest zdrowszy. To bardzo skrótowe wyjaśnienie skomplikowanego procesu.

Bardziej od szczegółów naukowych, powinno Cię jednak interesować to, co zrobić, by wykorzystać ten proces na własną korzyść. Odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy dostarczać organizmowi regularne porcje przeciwutleniaczy. Jednym z najlepszych źródeł, po które możesz sięgnąć na każdym ryneczku czy sklepie, są jabłka.

Szeroki wybór gatunków jabłek sprawia, że na pewno znajdziesz owoc, który będzie idealną przekąską. Nie wahaj się zjadać jednego lub dwóch jabłek dziennie. W ten sposób pozytywnie wpłyniesz na własne zdrowie, a jednym z pożądanych efektów jest właśnie spowolnienie procesu starzenia.

Poza samym, wiecznie młodym wyglądem, wszyscy pragniemy również, by nie dosięgnęły nas starcze choroby, takie jak choroba Alzheimera, miażdżyca czy nowotwór. Dobra wiadomość dla smakoszy jabłek jest taka, że ten element starzenia się organizmu również można skutecznie opóźnić lub zapobiec powstawaniu zmian chorobowych, właśnie spożywając regularnie pyszne owoce.

Aquafresh

Post Author: admin