Cały rok z borówkami

Borówki mają wiele mocnych stron ze zdrowotnego punktu widzenia. Jeśli zastanawiasz się czy warto dodać je do diety, odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie warto. Borówki sprzyjają regulacji poziomu cukru we krwi, obniżają ciśnienie, a także obniżają poziom stresu. W ten sposób doskonale wpływają na układ sercowo-naczyniowy.

Pomagają również w funkcjonowaniu innego kluczowego dla ludzkiego organizmu organu – mowa o centralnym układzie nerwowym, czyli mózgu. Borówki poprawiają funkcje poznawcze, w tym przede wszystkim pamięć. Mogą redukować efekty starzenia się organizmu i opóźniać rozwój „starczych” chorób. Do tego poprawiają pracę układu odpornościowego.

Borówki są także skutecznym narzędziem profilaktyki onkologicznej. Zawierają dużą liczbę przeciwutleniaczy, a to oznacza, że jedzenie borówek zmniejsza liczbę tzw. wolnych rodników – czyli substancji odpowiedzialnych za niszczenie komórek i nici DNA. To właśnie wolne rodniki są główną przyczyną schorzeń nowotworowych.

tabletki powlekane Adartrel mają mały rozmiar

Cały ten korzystny wpływ borówek na organizm warto byłoby podtrzymać przez wszystkie pory roku. W przypadku niektórych owoców, spożywanie świeżych sztuk np. zimą jest niemożliwe. Ale borówki na szczęście dają się zamrażać.

Co ważne, w tak niskich temperaturach borówka nie traci korzystnych dla zdrowia właściwości. Dowiedziono również, że zawarte w borówkach przeciwutleniacze nadal mają dobry wpływ na organizm po rozmrożeniu. Oznacza to, że w prosty sposób możemy rozciągnąć sezon borówkowy na wszystkie miesiące w roku.

Post Author: admin