Borówki chronią serce

Problemy z układem krążenia występują niestety powszechnie. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, jednym z nich jest odejście od naturalnego trybu funkcjonowania. Mało ruchu oznacza spadającą wydolność serca, a z kolei dieta, która jest zbyt tłusta sprzyja powstawaniu zatorów w żyłach i tętnicach. Do tego przeciętny obywatel Ziemi wciąż przybiera na wadze, a w konsekwencji sprawia, że jego układ krążenia musi pracować znacznie ciężej – przez cały czas.

W takiej sytuacji problemy sercowo – naczyniowe są w pełni uzasadnione. W jaki sposób można z nimi walczyć? Jedną z metod może być regularne spożywanie borówek. Jednym z pierwszych objawów tego, że z naszym układem krążenia dzieje się coś złego jest zwykle podwyższone ciśnienie, które zresztą samo w sobie stanowi zagrożenie dla zdrowia. Zbyt wysokie ciśnienie to zwiększone ryzyko wylewów i udarów.

W jaki sposób borówki mogą tu pomóc? Z badań wynika, że regularne spożywanie tego pysznego owocu zmniejsza ciśnienie krwi – tak skurczowe, jak i rozkurczowe. To nie koniec borówkowych zalet dla układu krążenia. Jeśli masz problemy z podwyższonym poziomem cukru, borówki powinny znaleźć się również w Twojej diecie. Pomagają one w uregulowaniu poziomu cukru.

Oczywiście najlepszym wyborem są zawsze świeże owoce. Tymczasem sezon borówkowy nie trwa długo. Czy więc jesienią i zimą również możemy sięgnąć po ten owoc? Tak, jeśli tylko zawczasu schowamy borówki do zamrażarki. Nie każdy owoc można tak przechowywać, jednak borówki nadają się do zamrażania – nie tracą swoich zdrowotnych właściwości w niskich temperaturach.

Post Author: admin