Bądź fit z brzoskwiniami

Niektóre owoce mają wyjątkowo dużo zalet. Brzoskwinia z pewnością do nich należy. Jej plusy to między innymi doskonały wpływ na zdrowie człowieka. Brzoskwinia zawiera szereg ważnych witamin i minerałów, które pomagają w utrzymaniu dobrego samopoczucia i kondycji zdrowotnej organizmu.

W dodatku najnowsze badania potwierdzają, że brzoskwinia może zapobiegać rozwojowi chorób nowotworowych. Jakby tego było, owoc ten jest idealnym wyborem dla osób będących na diecie. Dlaczego? Brzoskwinia ma dokładnie to, czego potrzebują panie i panowie, których celem jest zrzucenie kilku kilogramów lub przynajmniej utrzymanie dobrej masy ciała. Mowa przede wszystkim o niewielkiej ilości kalorii w owocu tego gatunku.

Brzoskwinie o masie 100 g zawierają jedynie 40 kalorii. To zdecydowanie mniej niż większość innych owoców dostępnych na rynkach i w sklepach. W dodatku niewielka ilość kalorii idzie w parze ze słodkim smakiem, a to czyni z brzoskwini doskonałą przekąskę. Kilka sztuk tego owocu możesz wziąć ze sobą do pracy lub szkoły.

Nie dość, że zjesz coś pysznego, to jeszcze zadbasz o zdrowie i linię. To zresztą nie koniec dietetycznych zalet brzoskwini. Jest to jeden z owoców, które mogą brać udział w terapii otyłości, ze względu na dużą zawartość błonnika. To właśnie ta ostatnia substancja jest niezbędna w jelitach do tego, by układ pokarmowy funkcjonował poprawnie.

Błonnik spowalnia między innymi wchłanianie węglowodanów, a to oznacza mniejsze dzienne zapotrzebowanie na składniki tego typu.

Post Author: admin